Sdílejte

Rhawn Joseph sepsal žalobu na agenturu NASA k jednomu kalifornskému soudu. Žádá v ní, aby soud přinutil NASA provést podrobný průzkum předmětného kamene se vší vážností a podle doporučení žalující strany. Jako první na to upozornil server Popular Science, kde je k vidění i celé znění žaloby.

Agentura totiž zatím ignorovala doporučení žalující strany, která NASA písemně i telefonicky marně upozorňovala, že nejde o minerální útvar, nýbrž jde možná o organismus „podobný houbě, sestávající z kolonií lišejníku a hub“

Žalující strana dále žádá soud, aby přikázal straně žalované: a) pořídit sto detailních snímků objektu s vysokým rozlišením, b) pořídit 24 detailních snímků prohloubeniny ve středu objektu ze všech úhlů, c) zaslat neprodleně žalující straně všechny fotografie pořízené na základě požadavků v bodech.

Zatím se nám nepodařilo dohledat žádné oficiální prohlášení NASA k žalobě. A přestože bychom neměli ve zpravodajství spekulovat, z nějakého důvodu pochybujeme, že soud Rhawnovi Josephovi vyhoví, a předpokládáme, že objevu mimozemšťanů na Marsu se v dohledné době nedočkáme.

Ačkoliv je nepravděpodobné, že by se ledy u NASA hnuly, každopádně i malý pokus lze brát jako dobrou snahu, vždyť N. Amstrong hlásil Zemi: „Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“. Kdo ví co tím myslel.

Zdroj: suenee.cz

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ